Nowy trener Dreman Futsal Opole Komprachcice

Mamy nowego trenera!

In Bez kategorii by Dreman Futsal

Jarosław Patałuch zastąpi Dariusza Lubczyńskiego na stanowisku szkoleniowca Dreman Opole Komprachcice. Ten pochodzący z Wrocławia 41-letni trener jest świetnie znany kibicom futsalu na Opolszczyźnie, bowiem jeszcze do niedawna pozostawał on trenerem drugiego z przedstawicieli naszego województwa w Statscore Ekstraklasie – Fit Morning Gredaru Brzeg, z którym pożegnał się… po przegranym meczu z Dremanem.

Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za kandydaturą nowego trenera. Rozważaliśmy różne opcje, polskie i zagraniczne. Kompetencje trenera Patałucha ocenialiśmy bardzo wysoko, jednak jego kandydatura, z wiadomych względów, nie była przez nas brana pod uwagę – powiedział prezes Dreman Futsal Grzegorz Lachowicz – Wszystko zmieniło się o 180 stopni po meczu w Brzegu. Trener stracił posadę, a dalsze wydarzenia potoczyły się już bardzo szybko. Nadajemy na podobnych falach, a wyniki, jakie nasz nowy szkoleniowiec osiągnął podczas ostatnich lat swojej pracy jednoznacznie wskazują, że postawiliśmy na właściwego człowieka.

Jarosław Patałuch, jak powiedział o sobie w jednym z wywiadów dla portalu futsal-polska.pl (cyt.) “Jestem „młodym” trenerem, ale oczywiście mam marzenia. Człowiek, który nie ma marzeń, nie ma przyszłości. Nauczyłem się mierzyć wysoko, bo tylko dzięki temu możemy coś osiągnąć. Oczywiście na chwilę obecną te największe marzenie wydaje się nierealne, ale dzięki ciężkiej pracy, mam nadzieję, że kiedyś je osiągnę.” Obok wspomnianej pracy w Brzegu, trener Patałuch kojarzony jest ze współpracy z Orłem Jelcz-Laskowice, gdzie m.in. osiągał sukcesy z drużynami młodzieżowymi dolnośląskiego klubu, a także współpracował z hiszpańskim szkoleniowcem jelczan – Chusem Lopezem.