Zaczynamy Futsalowe Show!

In Artykuły by Dreman Futsal

Przygotowania do drugiej część sezonu już rozpoczęte. Futsaliści Dremana w dość brutalny sposób przekonali się jak świąteczne przekąski wpłynęły na ich kondycję, albowiem po zaledwie paru dniach treningów – i to w okrojonym składzie – musieli zagrać swój pierwszy w tym roku mecz o stawkę. I tego sprawdzianu niestety nie zdali.

Nasze Tygrysy zaczęły bowiem walkę o Puchar Polski. I w nowy rok wyzwań weszły bez powodzenia, albowiem na wyjeździe – w ramach 1/32 finału – przegrały z ekipą FC Siemianowice Śląskie 5-8. Co prawda po dogrywce, ale jednak sensacja stała się faktem.

Pewnym usprawiedliwieniem dla naszego zespołu może być fakt, że jego przedstawiciele zagrali niemalże z marszu po paru dniach treningów, do których wrócili po ponad trzech tygodniach przerwy. Do tego w niepełnym składzie, bo brakowało choćby Tomasza Luteckiego czy Krzysztofa Elsnera, którzy starali się o wyjazd na mistrzostwa Europy, rozpoczynające się 19 stycznia w Holandii.

Co do reprezentacji to po świąteczno-noworocznej przerwie wróciła do wspólnej pracy 6 stycznia. Kadrowicze spotkali się w Łodzi i trenowali tam przez 10 dni. Na finiszu zgrupowania selekcjoner Błażej Korczyński podał ostateczną listę 14 powołanych na Euro i w śród nich znalazł się jeden z naszych zawodników – Tomasz Lutecki, drugi z kadrowiczów – Krzysztof Elsner mimo, iż znalazł się w szerokim składzie na Euro, to w międzyczasie naderwał mięsień łydki i z turniejem musiał się pożegnać – teraz trwa walka z czasem by wrócić do pełnej sprawności przed spotkaniami ligowymi.

Z kolei pozostałych podopiecznych Jarosława Patałucha czeka dużo pracy i jeszcze w tym miesiącu przynajmniej cztery gry kontrolne. W najbliższy weekend w Komprachcicach zmierzą się z ostatnim w stawce elity Górnikiem Polkowice. 22 stycznia sprawdzą się natomiast w derbach regionu z Fit Morning Gredar Brzeg i to niejako w połowie drogi, albowiem w Niemodlinie. Tydzień później, 29 stycznia z kolei wielka futsalowa uczta w Stegu Arenie. Tego dnia odbędzie się bowiem pierwsza edycja Memoriału Grzegorza Lachowicza. W turnieju wezmą udział cztery czołowe zespoły Statscore Futsal Ekstraklasa – Rekord Bielsko-Biała, Red Dragons Pniewy i KS Futsal Leszno. Rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym i Dreman zagra w półfinale z ostatnią z wymienionych ekip. Później z kolei naszych graczy czeka finał albo spotkanie o trzecie miejsce. By jeszcze bardziej uhonorować ten szczególny dzień, przedstawiciele i miłośnicy klubu zaplanowali pokazowy mecz Legend Futsalu, doskonale znanych choćby z parkietów Okrąglaka.
Wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy a rozkład atrakcji powoduje, że znajdą dla siebie coś ciekawego przedstawiciele każdej z grup wiekowych.

Dla tych, którzy czekają niecierpliwie na potyczki ligowe przypominamy, że nasi futsaliści swój pierwszy Ekstraklasowy mecz zagrają 12 lutego w dalekim Lęborku. Na ten moment w klubie nie planuje się żadnych pożegnań.
Natomiast już niebawem zostanie ogłoszony transfer nowego zawodnika, który w rundzie wiosennej wzmocni naszą drużynę!!!

Przypomnijmy, iż podczas tego turnieju Polska zmierzy się w grupie z Chorwacją (21.01), Słowacją (25.01) i Rosją (29.01). Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze ekipy.