Kolejna wygrana!

In Bez kategorii by Dreman Futsal

Berland, który nie wygrał żadnego z ośmiu pierwszych meczów, w niedzielę pokonując ekipę Heiro 8-2 odniósł drugie z rzędu wysokie zwycięstwo. Tydzień temu podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego pokonali u siebie AZS Łódź 6-0, a w niedzielę nie mieli litości dla innego zespołu z dolnej części tabeli. Berland wysoko pokonał drużynę Heiro, ale wbrew rezultatowi nie był to wcale łatwy mecz dla ekipy z Komprachcic. – Zwycięstwo jest wysokie, ale rywal nie był wcale tak słaby jak wskazywałby na to wynik – zaznaczał menadżer komprachcickiej drużyny Grzegorz Lachowicz. – Wysoko wygraliśmy dzięki zespołowej i mądrej grze oraz skuteczności pod bramką rywali. Drużyna w końcu wskoczyła na dobre tory i szkoda, że dopiero na koniec pierwszej rundy. Berland losy meczu rozstrzygnął w pierwszych jego fragmentach. W 9. min prowadził już 4-0, a tuż przed przerwą Mateusz Mika zdobył swoją trzecią bramkę i piątą dla przyjezdnych. W drugiej połowie dzieła zniszczenia dopełnili Dominik Dora i Piotr Wochna. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami.

Heiro Rzeszów – Berland Komprachcice 2-8 (0-5)

0-1 Dora – 4., 0-2 Wochna – 6., 0-3 Mika – 6., 0-4 Mika – 9., 0-5 Mika – 19., 1-5 Przybyło – 22., 1-6 Wochna – 26., 1-7 Dora – 31., 1-8 Dora – 33., 2-8 Przybyło – 37. Heiro: Wołowiec – Barszcz, Wdowik, Przybyło, P. Krawczyk, Sarzyński, Hady, Depta, Codello, Świst, Ł. Krawczyk. Trener Ernest Kiczek. Berland: Burduja – Mika, Sapa, Przywara, Dora, Zboch, Gawin, Kilian, Małek, Wochna.

Trener Dariusz Lubczyński. Sędziowali: Jakub Rutkowski i Mariusz Chrzanowski (obaj Białystok). Widzów 120.

W tabeli 1 ligi po pierwszej rundzie (każdy zespół rozegrał 10 spotkań) w gronie 11 zespołów Berland zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 10 punktów. Za nim są: AZS Łódź (7 pkt), Heiro (6 pkt) i drugi zespół z naszego regionu – Gredar Brzeg (4 pkt). Ekipę z Komprachcic bezpośrednio wyprzedzają: Ekom Nowiny i GKS Tychy (po 12 pkt). Piąte jest Remedium Pyskowice (15 pkt). Prowadzi Gwiazda Ruda Śląska (25 pkt) przed Orłem Jelcz-Laskowice (22 pkt).