Berland Komprachcice już prawie gotowy do sezonu

In Bez kategorii by Dreman Futsal

arkadusz-lechRozgrywki 1 ligi ruszą w weekend 24/25 września. Piłkarze z Komprachcic w pierwszej kolejce zmierzą się u siebie z Ekomem Nowiny. Tydzień później zagrają na wyjeździe z AZS-em Lublin. Pierwsza runda potrwa do 11 grudnia, a zespoły spotykać się będą w każdy kolejny weekend poza tym 12/13 listopada. Po pierwszej części sezonu nastąpi przerwa. Do derbowego starcia z beniaminkiem Gredarem Brzeg dojdzie w 7. kolejce 6/7 listopada. W zespole z Komprachcic w porównaniu z poprzednim sezonem nie zagra czterech zawodników. Zabraknie dwóch bramkarzy: Karola Skowronka i Tomasza Staronia oraz Barto­sza Nesterowa i Adriana Zyli. Największym osłabieniem jest odejście Zyli, który mimo młodego wieku był bardzo mocnym punktem drużyny.

W minionym sezonie zdobył 12 goli i był trzecim strzelcem w zespole. Na trawiastych boiskach zaczął on występy w 3-ligowym Ruchu Zdzieszowice. Ten poziom to już w miarę poważne granie, więc trudno to połączyć z występami w futsalu. Zresztą kluby piłkarskie grające na nieco wyższym poziomie niechętnie patrzą na występy swoich zawodników w futsalu. Pozostała trójka zasiliła nową ekipę na futsalowej mapie regionu – Odrę Opole, która będzie występować w 2 lidze. Po odejściu Skowronka i Staronia Berland został z jednym bramkarzem. Jest nim Arkadiusz Lech, który w poprzednim sezonie był podstawowym golkiperem. Potrzeba jednak mieć przynajmniej dwóch bramkarzy. Jest szansa, że tym drugim będzie zawodnik zagraniczny – Mołdawianin Siergiej Burduja. Ma on za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, a ostatnio grał w niższej lidze we Włoszech. To stamtąd działacze Berlandu czekają na jego „papiery” uprawniające go do gry.

Nowym zawodnikiem będzie Grzegorz Stencel, który z trawiastych boisk znany jest ze swojego bardzo dobrego wyszkolenia technicznego. Jest szansa, że częściej niż w poprzednim sezonie (zaliczył wówczas tylko jeden występ) grać będzie Ukrainiec Igor Babanskyh. – Być może trafi do nas jeszcze dwóch zawodników, ale na nazwiska jeszcze za wcześnie – mówi menadżer Berlandu Grzegorz Lachowicz. W najbliższą niedzielę zespół z Komprachcic wybiera się do Gliwic na sparing z ekstrakla­sowym Piastem.